Aktualizacja aplikacji DroneRadar

Przez ostatnie miesiące, pracowaliśmy nad integracją aplikacji DroneRadar w środowisku Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Dzisiaj, otrzymujecie do dyspozycji najnowszą, usprawnioną wersję DroneRadar. Choć na pierwszy rzut oka aplikacja, nie różni się od obecnej wersji, to zapewniamy, że funkcjonalnie zrobiliśmy wiele, w naszej opinii potrzebnych i praktycznych usprawnień.

Co nowego?

Dodano obsługę sytuacji alarmowych (ATS -> operator bezzałogowca)
ALARM, może być aktywowany w zadanym obszarze przez PAŻP. Zdefiniowana przez służbę FIS lub kontrolera wirtualna strefa pojawi się w aplikacji (przykłady kształtów poniżej). W strefie tej obowiązuje CAŁKOWITY zakaz lotów. Dodatkowo otrzymacie uzasadnienie i ew. instrukcję postępowania. Pamiętajcie aby potwierdzić wylądowanie klikając guzik "Zakończ lot"

Uwaga! Alarmy i powiązane z nimi prośby o lądowanie są niezależne od wszystkich innych aktywnych stref.

Przykład zastosowania: Szykujecie się do lotu, włączacie DroneRadar i rejestrujecie lot (Check-In). Nagle PAŻP z przyczyn niezależnych (np. lot śmigłowca LPR) musi "zamknąć" (czytaj poinformować użytkowników) przestrzeń powietrzną w której latacie lub zamierzaliście latać. Otrzymujecie powiadomienie o sytuacji alarmowej z zakazem lotów (pod zakazem będzie napisane dlaczego nie można w tej chwili). Kończycie lot. Jeśli nie rozpoczęliście lotu to na czas trwania ALARMu nie będzie możliwości zarejestrowania lotu.

Wiadomo już kto zmienił status Waszego zgłoszenia (Check-In)
Każda zmiana statusu, została uzupełniona o informację, kto go zmienił. W akceptacji, modyfikacji, odrzuceniu operacji, na końcu wyświetli się Wam kod wieży, np.: EPKK lub kod informatora Służby Informacji Powietrznej FIS.

Obsługa notyfikacji
Dodano natywną obsługę notyfikacji działającą w środowisku Android i iOS. Dedykowany Wam komunikat, w zadanym obszarze otrzymacie nawet przy wyłączonej aplikacji i bez karty SIM.

Telefonowanie prosto z aplikacji (długo wyczekiwana funkcja w Androidzie)
W końcu ;-)

Dynamiczne komunikaty
Wprowadzono dynamicznie aktualizowane komunikaty od zarządzającego przestrzenią lub od FIS, bez konieczności oczekiwania i ręcznego odświeżania

Dynamiczna mapa
Wprowadzono dynamicznie aktualizowaną mapę (zawsze aktualną) bez konieczności ręcznego odświeżania

Wojskowe strefy buforowe 2km
Strefy buforowe 2km dla lotnisk wojskowych, zgodnie z wytycznymi Szefa Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP

Szybciej i lepiej
Zaktualizowaliśmy „framework”, dzięki czemu aplikacja powinna działać szybciej przy ciągle zwiększającej się liczbie przestrzeni i informacji aeronautycznej.

Prosimy o aktualizacje i koniecznie włączenie notyfikacji – dla Waszego i wszystkich użytkowników przestrzeni bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziecie, się w obszarze, w którymś ktoś może potrzebować pomocy...

A w kolejnym tygodniu, kolejna aktualizacja, z dawno obiecaną funkcjonalnością ;-) „Stay tuned”