DroneRadar wspiera Tour de Pologne 2018

Po raz pierwszy na taką skalę, wraz z organizatorami wyścigu Tour de Pologne, DroneRadar będzie wspierał wyścig #TdP.

Do wsparcia akcji, zaprosiła nas agencja medialna AP360 realizująca na zlecenie Lang Team, organizatora Tour de Pologne, działania wspierające bezpieczeństwo związane z lotami dronów nad wyścigiem – „Lataj bezpiecznie nad Tour de Pologne”. Celem akcji jest edukacja i kompleksowa informacja, zarówno dla posiadających odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów dronami, jak i amatorów.

W ramach akcji organizator wyścigu nie zabrania i nie ogranicza lotów dronów, jak mówi Paweł Pakosz z AP360: „Przepisy jasno określają zasady i możliwości wykonywania lotów dronami. Naszym celem nie jest wprowadzanie dodatkowych ograniczeń, a edukacja osób, które nie do końca wiedzą o właściwych przepisach. Dla operatorów posiadających odpowiednie uprawnienia, udzielamy szczegółowych informacji nt. aktywności helikopterów realizujących transmisję telewizyjną, czy innych zagrożeń wpływających na bezpieczeństwo lotów dronem.”

W aplikacji DroneRadar znajdziecie oficjalne NOTAMy, jak również specjalne strefy, które wyrysowaliśmy wzdłuż trasy wyścigu, a które będą włączane w aplikacji DroneRadar przy kolejnych etapach.

Na terenie miasteczek etapowych każdego etapu Tour de Pologne, pojawią się plansze informujące o akcji z odniesieniem do kontaktu telefonicznego oraz aplikacji DroneRadar.

Czytaj więcej na http://www.tourdepologne.pl/pl/2018/07/lang-team-zadba-o-bezpieczenstwo-lotow-dronow-w-trakcie-75-tour-de-pologne/