Dzięki PansaUTM DroneRadar jeszcze dokładniejszy

Umiłowani! 10 grudnia w poniedziałek, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomi system CAT 2.0, będący interfejsem do bazy aeronautycznej Agencji. Nowy system oznacza dla nas, poprawę jakościową danych i wyczekiwany dostęp do danych UUP (Updated Use Plan).

Do tej pory, DroneRadar był zasilany w dane o elastycznych strukturach przestrzeni (czasach i wysokościach aktywacji) z AUP (Airspace Use Plan) co oznaczało, że w aplikacji wyświetlaliśmy jedynie planowane zajętości przestrzeni. Jeśli ktoś zwolnił przestrzeń powietrzną w ciągu dnia, wtedy o zajętości przestrzeni mogliśmy się dowiedzieć jedynie dzwoniąc do ASM.

Dzięki CAT 2.0 realizującym koncepcje eFUA (Enchanced Flexible Use of Airspace), PAŻP udostępni dane UUP, a Wy, będziecie mieli przestrzenie na bieżąco aktualizowane w aplikacji DroneRadar.

W związku z planowaną migracją w dniach 10-12 grudnia może się zdarzyć, że pojawi się Wam komunikat o włączonych wszystkich przestrzeniach. Prosimy wtedy o wyrozumiałość, a w przypadku wykonywania lotów o telefon do ASM3 +48225745733, +48225745734, +48225745735.

Dodatkowo w dniu 10 grudnia, zgodnie z komunikatem, przestanie być aktualizowana tabela AUP dostępna pod adresem: amc.pansa.pl

O zakończeniu prac integracyjnych, poinformujemy komunikatem.

A na koniec, jak zwykle: Latajcie z rozsądkiem.