DroneRadar 2

Nadszedł ten moment! W końcu. 28 listopada 2019, udostępniliśmy dla Was aktualizację DroneRadar do wersji 2. Jest to zupełnie nowa aplikacja, zintegrowana z PansaUTM, oficjalnym systemem zarządzania ruchem bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej i realizująca funkcje określone przez europejskie przepisy.

Uwaga! PansaUTM jest w procesie certyfikacji i w chwili obecnej działa testowo. DroneRadar 2, również przez najbliższe dni będzie działał testowo, przez co prosimy o wyrozumiałość.

Nowa wersja jest już w Google Play. Dla iOS powinna pojawić się niebawem.

DroneRadar 2 umożliwia obsługę misji stworzonych i zaakceptowanych w PansaUTM, pełną dwukierunkową niewerbalną komunikację ze służbami ruchu lotniczego, szybsze działanie, lepszą obsługę GPSa. Ale co najważniejsze, DroneRadar w wersji 2.0 to baza pod szybkie wdrażanie nowych usług takich jak automatyczna akceptacja lotów, dokładne wyświetlanie granic obszarów ograniczonych i wiele, wiele innych.

Ale. Aktualizacja do pełnej wersji 2.0 jest procesem wieloetapowym. Wymaga wielu organizacyjnych zmian po stronie operatora systemu jak i samej aplikacji. Dlatego otrzymujecie dzisiaj aktualizację w wersji minimalnej. W kolejnych dniach będą się pojawiały kolejne aktualizacje poprawiające ewentualne błędy i wprowadzające nowe funkcjonalności.

Instrukcja obsługi nowej aplikacji do poczytania: https://droneradar.eu/blog/droneradar-2-instrukcja-obslugi/

Instrukcja obsługi nowej aplikacji do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=x52pQH9wmAs

Mapa przestrzeni która do tej pory znajdowała się na stronie droneradar.eu pojawi się w nowej wersji za kilka dni. Za utrudnienia przepraszamy.

PansaUTM jest wspierana technologicznie przez Hawk-e Sp. z o.o. i DroneRadar Sp. z o.o.