Oświadczenie firmy Droneradar Sp. z o.o.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym użytkownikom i partnerom za wspólnie spędzone lata. Z dniem 22 października 2021 roku, wstrzymaliśmy rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar, zintegrowanej z PansaUTM. Jest to dla nas smutny moment, ale w obliczu niemożności dalszego finansowania projektu, jest to jedyna możliwa decyzja.

Jak wiecie, aplikacja Droneradar jest integralną częścią systemu PansaUTM, który współtworzyliśmy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Intensywnie pracujemy, aby dostała drugie życie pod naszą, a może pod inną banderą, aby wspierała Was w bezpiecznym i sprawnym korzystaniu ze wspólnego nieba.

W porozumieniu z PAŻP, pozostawiamy obecną aplikację, taką jaka jest - w jej aktualnej wersji. Dalej możecie ją instalować i z niej korzystać. Od dziś, pełną kontrolę nad wyświetlanymi w aplikacji danymi, sprawuje PAŻP. Wszystkie wprowadzane przez Was dane (Checkiny, dane do logowania) są przekazywane bezpośrednio i wyłącznie do systemu PansaUTM. Droneradar Sp. z o.o. nie ma do nich wglądu. Pamiętajcie: używacie jej, jak zawsze, na własną odpowiedzialność.

Jako firma Droneradar pozostajemy na rynku, uczestnicząc w wielu projektach międzynarodowych, między innymi takich jak 5G!Drones (wykorzystanie sieci 5G w systemach UTM), ICARUS (stworzenie CARS – czyli Common Altitude Reference System), AURA (wspólnie z PAŻP kontrybuujemy do analiz czynnika ludzkiego w integracji systemów UTM i ATM) czy GOF2 w którym opracowujemy specyfikację serwisów i interfejsów na potrzeby U-space Regulation 664, która zacznie obowiązywać od stycznia 2023.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Do zobaczenia niebawem!
W imieniu całego zespołu Droneradar,
Paweł Korzec